Studio David Architekti reaguje na průmyslovou sériovou výrobu a přichází s novou koncepcí autorského nábytku v duchu Arts and Crafts. Komoda z ořechového masivu z řady David ARTS čerpá z historie, ale je stvořená pro současnost. Výsledkem tvůrčího procesu je originální kus nábytku, na jehož vizuální podobě se odrážejí vnitřní hodnoty autorů. Ty jsou patrné a rozpoznatelné na první pohled.

„Cílem našeho snažení je obrození starých konstrukčních principů vycházejících z přirozených vlastností dřeva jako stavebního materiálu, který se neustále pohybuje. Vracíme se ke starému, abychom mohli navrhnout nové. Nechceme vyrábět bedny z desek, ale nábytek, který je vlastní truhlářskému řemeslu. Když se vyvíjí konstrukce s respektem k vlastnostem dřeva, pak se truhlářům dobře vyrábějí a montují jednotlivé díly, protože celý proces je pro dřevo přirozený. Ve finále je takto navržený a zrealizovaný kus nábytku příjemnou součástí interiéru,“ říká Ing. arch. Igor David.

Kvalitní umělecký nábytek studia David Architekti je v celku i v detailech poctou řemeslnému fortelu. Celý kus nábytku zhotovili na zakázku truhláři z jižních Čech pod vedením Zdeňka Tesaře www.interierytesar.cz), žulovou desku dodala společnost Jež (www.janjez.cz)  Komoda z ořechového masivu se díky symetrické kompozici materiálů a funkční rámové konstrukci jen tak neokouká.

Technická specifikace:
Komoda z ořechového masivu: DAVID ARTS
Výška: 110 cm
Šířka: 110 cm
Hloubka: 35 cm
Použité materiály: ořech evropský masiv, buk masiv, indická žula
Povrchová úprava: tvrdý voskový olej
Cena: od 49 000 Kč bez DPH

Zdroj: Tisková zpráva, více http://www.davidarchitekti.cz/nova-komoda/